10 TOP PRODUKTŮ STÁČÍRNY 4. produkt OCET KVASNÝ LIHOVÝ 10%

13.12.2023

a i přesto, že v nabídce je až od března letošního roku na 4. místo se dostal

OCET KVASNÝ LIHOVÝ 10%

neboli 

BÍLÝ OCET


Bílý ocet je lidový termín, který není oficiálním pojmenováním (druhem) octa. Je to lidmi běžně používaný pojem, kterým se označuje ocet kvasný lihový 10%, který není barvený karamelem a není ochucený estragonem na rozdíl od klasického kuchyňského octu kvasného lihového 8%. Někdy se také používá pojem bezbarvý ocet. 

Momentálně je velice populární a oblíbený pro ekologický úklid domácnosti. Je zcela přírodní. Pomůže Vám s odstraněním vodního kamene, zlikviduje zápach, ničí plísně a bakterie. Změkčuje vodu, hubí plevel a nezbarvuje čištěné povrchy. Je dobré jej před použitím ředit 1:4. Smícháním 4l vody a 1l octa získáte 5 litrů skvělého univerzálního prostředku. Můžete jím například vyčistit odpad a zbavit se tak i případného zápachu. Skvěle se hodí na čištění pračky - přidáváme rovnou do bubnu pračky! Při odstraňování vodního kamene je dobré jej nechat působit přes noc - moje osobní zkušenost a doporučení je, nenechat jej zaschnout - proto dávám například namočený hadr v roztoku octu a vody na sklo sprchového koutu nebo vodovodní baterie. Při působení přes noc pohltí zápach v ledničce. Ocet je v podstatě zázračné čistidlo, které se vyplatí mít po ruce každý den. Nejen, že má anitbakteriální účinky, ale také rozpouští tuky, likviduje mastné zbytky jídla. Změkčuje prádlo - můžete použít místo aviváže! Můžete jím také rozmrazovat - jeho bod mrazu je hluboko pod nulou. 

U octu se dá tedy použít rčení za málo peněz hodně muziky!!!!!! Když se jej naučíte dobře a správně používat Vaše polička s  čistícími prostředky bude najednou obsahovat jen "pár lahviček". Bilý ocet totiž zastane funkci mnoha různých čističů!