10 TOP PRODUKTŮ STÁČÍRNY 7. produkt PERKARBONÁT SODNÝ

21.11.2023

Pokračujeme v naší 

10 TOP krasojízdě

 na 7. místě zazářil 

PERKARBONÁT SODNÝ

Když píšu, že zazářil tak tím myslím, že opravdu zazářil! Chcete, aby Vaše bílé prádlo bíle doslova zářilo? Sáhněte po Perkarbonátu! Už jednou jsme si tady o něm psali a protože opakování je matka moudrosti klidně si to celé zopakujeme v jiných větách. 

Perkarbonát  je čistě přírodní látka, která si při teplotách nad 60°C rozkládá na sodu a peroxid. A právě ten peroxid zajistí to, že prádlo bude krásně bílé a zářivé. Je zcela ekologický a proto se hodí na praní látkových plen a prádla alergiků. Můžete s ním prát a nebo jej používat k namáčení - skvěle si poradí se skvrnami od vína, trávy a dokonce vyčistí i krev. (Zde jedna babská rada - krev je dobré předepírat v co nejvíce studené vodě - vypláchnete z ní tak látky, které se v teplé vodě nerozpustí a následně jde celá skvrna vyprat s přidáním perkarbonátu například.) A co se týče těch nízkých teplot - nevěště hlavu pokud Vaše prádlo potřebuje praní pod 60°C. Když přimícháte v poměru 5% do perkarbonátu TAED bude fungovat už pod těch zmiňovaných 60°C. Taed je další přírodní látka, která aktivuje peroxid za nízkých teplot, takže je opět zcela bezpečná. Perkarbonát skvěle odmašťuje. Můžete jej zároveň použít na čištění samotné pračky, myčky nádobí, odpadu u umyvadel.

Perkarbonát najdeme přidaný ve spoustě různých věcí. Například je jednou za složek v přípravcích do jezírka. Přípravky do jezírek se dávkují cca 15-30 g/m3, aplikuje se při pH cca 7-8. Perkarbonát se rozsype např. lžící přímo na hladinu, poté začne klesat na dno. Asi po 1-2 hodinách na hladinu vyplavou řasy a nečistoty, které je potřeba odebrat např. sítem.