Co je certifikát Eco Garantie a novinky od Tierra Verde

22.04.2022

 V Tierra Verde nelení a stále zdokonalují své produkty.

V lednu jako novinku představily MYTÍ V KOSTCE, GEL NA PRANÍ a MÁCHADLO PRO CITLIVOU POKOŽKU.

A jako jarní vlaštovku vyslali do světa PRACÍ GELY s novou vylepšenou recepturou. Ještě lepšího pracího výsledku dosáhnete díky zvýšení podílu přírodních tenzidů a extraktu z mýdlových ořechů. Díky vylepšené receptuře jsou vhodné i pro praní černého prádla a flísových materiálů, neobsahují totiž bělidla. Čisté složení gelů je ideální pro osoby s citlivou pokožkou a nejmenší děti. Pořídit se je můžete ve třech vůních:

VAVŘÍN KUBABOVÝ - výrazná citrusová vůně osvěží a povzbudí prádlo

LEVADULE - oblíbená klasika, skvělá pro dětské prádlo

POMERANČ - sladká vůně pro dobrou náladu a pozitivní mysl

Pokud zjistíte, že vám ani jedno nevoní můžete sáhnout po pracím gelu na citlivou pokožku a přidat do něj svoji oblíbenou vonnou silici. Vyzkoušejte však nejprve zda vybraná silici nepůsobí dráždivě na Vaši pokožku.

Do "voňavých" pracích gelů Tierra přidává pouze přírodní vonné silice v BIO kvalitě. Proto se vám prádlo může zdát méně voňavé než s použitím běžných komerčních gelů. Je to z důvodu, že přírodní vonné silice jsou těkavé a proto nevydrží v prádle příliš dlouho. Cokoliv, co prádlo provoní na delší dobu, je syntetického původu a tyto vůně jsou potenciálními alergeny.

Všechny produkty v článku zmiňované se pyšní mezinárodně uznávaným certifikátem Eco Garantie

Eco Garantie je mezinárodní certifikát pro bio produkty. Má standardy pro přírodní kosmetiku, produkty pro osobní hygienu i ekologické prací a čisticí prostředky. Spotřebitel, který si koupí produkt označený logem Eco Garantie si může být jist, že produkt splňuje přísná pravidla pro udělení tohoto certifikátu, která jsou zárukou kvality,bezpečnosti a šetrnosti k přírodě.

Belgická bio značka Eco Garantie je rozšířena především v Belgii, kde také vznikla. Nalézt ji ale můžeme také na produktech, které se prodávají po celém světě. Kontrolu a certifikaci má na starosti mezinárodní nezávislá certifikační organizaceEcocert a Integra.

Standardy, podle kterých je značka udělována, byly vyvinuty na základě respektu ke křehké rovnováze mezi rostlinami a živočichy. Hlavní závazek tvořítrvalá udržitelnost a péče o spotřebitele - nesmí docházet ke klamání spotřebitele ani k ohrožení zdraví používáním látek, u nichž byly jejich nepříznivé účinky prokázány. Proto je dbáno na čistě přírodní složení a u látek nepřírodních dochází k přísné regulaci.

Množství surovin pocházejících z kontrolovaného ekologického zemědělství není nijak dáno, je ale žádoucí, aby tvořilo největší možný podíl.

Produkty označené logem Eco Garantie nesmí obsahovat ropu a látky z ropy vyrobené (parafín, petrolej, atd.), syntetická barviva a parfemaci, geneticky modifikované složky a přísně je regulováno také použití stabilizátorů, emulgátorů a konzervantů nepřírodního původu. Zakázáno je také testování na zvířatech.